VDC ,,ŠYPSENA” VEIKLŲ 2020 M. LIEPOS MĖNESIO ATASKAITA

Liepa – gimtadienių mėnuo. Šį mėnesį šventėme net keturis gimtadienius: Augusto, Pauliaus, Simono ir Kajaus. Taigi, keturis kartus skambėjo  daina “Su gimimo diena”, keturis kartus pūtėme žvakutes, valgėme skaniuosius tortus, pūtėme balionus, kabinome girliandas, sveikinome ir linkėjome gražių dienų ir sveikatos, tam kad sukurtume šventinę nuotaiką savo draugams.

Smagiausia, kas nutiko šį mėnesį tai daug maudynių centro kiemo baseine, vandens karas, žaidimai su spalvinguoju parašiutu, piknikai ant pievutės arba pavėsinėje skambant linksmoms vaikiškoms dainelėms. O daineles mums patinka ne tik klausyti, bet ir dainuoti. Linksmai traukiame  dainas “Tau, mano mamyte”, “Katinas kukulis”, “Netvarkos nykštuko dainelė”, “Kengūra”.

Vis dar vykdome Socialinės reabilitacijos  paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 m. projektą, tad galėjome džiaugtis robotikos būreliu, meno terapija, psichologo teikiamomis paslaugomis. Centre ir toliau mokėmės gaminti maistą, tobulinome higienos įgūdžius, mokėmės bendravimo ir bendradarbiavimo, kasdienių, buityje reikalingų, įgūdžių, tokių kaip stalo serviravimas, indų nusirinkimas nuo stalo, sudėjimas į indaplovę, dulkių valymas, grindų šlavimas.

Lysvėse, kuriose birželio mėnesį pasodinome agurkus, ridikus, pasėjome petražoles, krapus ir špinatus, rinkome derlių. Kad daržovės augtų teko jas nuolat prižiūrėti, palieti ir nuravėti. Šviežius agurkėlius suvalgydavome tuoj pat, vos juos nuskynę. Oi, koks skanumėlis!

Išvykos į gamtą visuomet labai mums patinka, tad esant geram orui keliavome į Panemunės parką, kur prisisupę, prisičiuožinėję ir prisisportavę ant treniruoklių keliaudavome atgal. Eidami į parką sutikdavome mums nepažystamų dėdžių, tetų ir vaikučių, su kuriais pasisveikindavome eidami pro šalį. Keliavome ir į paplūdimį, esantį šalia Nemuno, čia braidėme, mėtėme akmenukus, žaidėme žaidimų aikštelėje. Būdami gamtoje išbandėme susėdę ratu pažaisti visi kartu. Mums puikiai sekėsi „Skrido varna per upelį“, „Mūs namelyje“, „Pastačiau aš aukštą namą“.

Kai kurie mūsų centro vaikučiai ir darbuotojai savaitę laiko linksmai leido laiką stovykloje „Robinzonai“ Seduloje. Dar labai daug džiaugsmo mums suteikė nauji žaislai – nauja viryklė, dėlionė, kuriuos padovanojo rėmėjai iš Vokietijos.

O dabar jau labai laukiame rugpjūtį vyksiančios dienos stovyklos, tikimės gero oro ir daug gerų įspūdžių.