VDC ,,ŠYPSENA” VEIKLŲ 2020 M. RUGPJŪČIO MĖNESIO ATASKAITA

Paskutinį vasaros mėnesį pradėjome džiaugsmingai. Mūsų dienos centre dvi savaites vyko „Lietaus vaikų“ organizuojama dienos stovykla „Spalvota vasara 2020“. Kiekvieną rytą atvykę vaikučiai darė mankštelę nuotaikai pakelti, raumenukams pramankštinti. Susėdę prie stalo aptarė stovyklos taisykles, dienos veiklą. Stovyklos metu vyko robotikos užsiėmimai, kuriuose vaikai mokėsi konstruoti įvairius objektus naudodamiesi instrukcija planšetėje. Vyko užsiėmimai su meno terapeute, kurių metu vaikai darė įvairius darbelius. Taip pat užsiėmėme gaminimu. Gaminome tinginį, iš vaisių, jogurto sulčių gaminome įvairių skonių ledus. Vaikams labai patiko gaminti, o po to ragauti savo pagamintus ledus, tinginį. Nepamiršome tobulinti turimus socialinius, butinius įgūdžius. Plaudavome rankas, serviruodavome stalą, susitvarkydavome savo darbo vietą, mokydavomės tinkamo elgesio prie stalo.

Šias dvi stovyklos savaites mus aplankė nemažai svečių. Skambant muzikai atvyko burbulų dėdė su šou programa. Vaikai stebėjo nuostabų burbulų ir daromų mokslinių eksperimentų su ledu šou. Patys drąsiausi mokėsi paleisti didelius muilo burbulus. Spalvingi burbulai praskaidrino visų žiūrovų nuotaiką. Į mūsų centrą buvo atvežtas didžiulis pripučiamas batutas. Vaikai pusdienį laipiojo, šokinėjo ir džiaugėsi batutu. Buvo atvykusi specialistė, kuri vaikučių veidukus nudažė jų pasirinktais piešinėliais. Vaikai, tapę įvairiais herojais žaidė žaidimą „Atpažink draugą“. Taip pat į svečius atvyko linksmoji herojė Kakė Makė, kuri linksmino vaikus, kvietė dalyvauti įvairuose žaidimuose ir atrakcijose. Susitikimo su žaismingąja Kake Make metu netrūko garsaus juoko ir smagių žaidimų.

Stovyklos metu ne tik sulaukėme svečių, bet ir patys važiavome į svečius. Vykome į visos dienos išvyka į edukacinę programą „Didelės akys“. Vyko edukaciniai užsiėmimai: puodo žiedimas, dekoravimas dažais, plytos gamyba, važinėjimas traukinuku – vagonėliu, grojimas būgnais, kanklėmis. Vaikučiams labai patiko užsiėmimai ir aktyvios veiklos. Po visos dienos išvykos grįžo pavargę, bet pilni įspūdžių ir gerų emocijų. Taip pat lankėmės botanikos sode. Vaikučiai susipažino su užburiančia aplinka, patyrė augalų (gamtos) terapiją. Pasivaikščioję nuostabiame sode, organizavome pikniką gamtoje. Paskutinė mūsų edukacinė išvyka buvo į „Gyvas kalnas“. Vaikai labai noriai susipažino ir bendravo su „Gyvame kalne“ gyvenančiais gyvūnėliais: triušiais, žąsimis, poniais, povais, vištomis ir balandžiais. Vaikučiai galėjo pamaitinti gyvūnus, pajodinėti poniais. Po pažinties su gyvūnais vyko pietūs gamtoje, kurių metu vaikai mokėsi socialinių įgūdžių.

Stovyklos uždarymo proga vaikai džiaugėsi įspūdingu putų šou reginiu. Putų  patranka pagamino daug putų, kuriose vaikai žaidė, maudėsi, kas suteikė labai daug džiaugsmo ir juoko.

Rugpjūčio mėnesį šventėme Motiejaus gimtadienį. Pūtėme balionus, kabinome girliandas, šventinėmis servetėlėmis dekoravome stalą. Sveikindami dainavome “Su gimimo diena”, linkėjome gražių dienų ir laimės. Motiejus su kitų vaikų pagalba pūtė žvakutes, valgėme skanųjį gimtadienio tortą ir džiaugėmės šventine nuotaika.

Rugpjūtį vykdėme socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 m. projektas, dėl to vyko robotikos užsiėmimai, meno terapija, individualios psichologo konsultacijos. Mokėmės gaminti, tobulinome higienos įgūdžius, mokėmės bendravimo ir bendradarbiavimo, kasdienių, buityje reikalingų, įgūdžių, tokių kaip stalo serviravimas, indų nusirinkimas nuo stalo, sudėjimas į indaplovę, dulkių valymas, grindų šlavimas.

Šis mėnuo pasitaikė labai saulėtas ir šiltas, dėl to keliavome į Panemunės parką, kur prisisupę, prisičiuožinėję ir prisisportavę ant treniruoklių keliaudavome atgal. Eidami į parką ir iš jo sutikdavome mums nepažystamų dėdžių, tetų ir vaikučių, šuniukų su kuriais pasisveikindavome eidami pro šalį. O dabar jau labai laukiame rudens ir kūrybingų naujųjų mokslo metų, kurie atneš daug naujų iššūkių,  žinių ir teigiamų emocijų