VDC ,,ŠYPSENA” VEIKLŲ 2020 M. RUGSĖJO MĖNESIO ATASKAITA

Rugsėjis yra pirmasis kalendorinis rudens mėnuo. Rugsėjo pirmoji – mokslų ir žinių diena. Rugsėjo pirmąją pradėjome džiugiai ir nuotaikingai. Po pirmosios šventinės dienos mokykloje vaikai atvažiavo į dienos centrą, kur šventėme, vaišinomės skanėstais ir taip paminėjome mokslo metų pradžią.

Šį mėnesį prie mūsų dienos centro lankymo prisijungė du nauji vaikai: Benas ir Rokas, kuriuos priėmėme labai džiaugsmingai.

Visas rugsėjo mėnuo buvo labai kūrybingas ir darbingas. Vaikai kūrybinių dirbtuvėlių metu gamino įvairias užrašų knygeles, iš spalvoto popieriaus darėme picas, arbūzus, gyvates, ežiukus, medūzas, drakonus, gaminome „Smurfų kaukes“, gaminome lėktuvėlius, spalvinome ant akmenų, iš makaronų gaminome gėlytes, iš plastelino lipdėme įvairias figūrėles, iš tuščios taros gaminome laivus, kuriuos vaikai išdažė įvairiausiomis spalvomis.

Visą mėnesį įnirtingai mankštinome galvytes ir pirštukus atlikdami įvairias užduotėles prie stalo. Vaikams labai patiko užduotėlė „surask vienodą“, formų, spalvų rūšiavimas, dėlionių dėliojimas, bei įvairių paveikslėlių spalvinimas ir piešimas.

Mokėmės naujų ir tobulinome turimus maisto gaminimo įgūdžius. Kepėme sausainius, pyragus, keksiukus. Po to susėdę prie stalo vaišinomės iškeptais skanėstais. Ugdėme socialinius, kasdienius įgūdžius. Serviravome stalą, šlavėme grindis, pažaidę su žaislais juos tvarkėmės, dėjome į vietas. Lauke mokėmės grėbti lapus.

Šį mėnesį mus lepino skaisčiai šviečianti saulutė ir puikūs orai. Daug laiko praleidome lauke, kur žaidėme smėlio dėžėje, šokinėjome ant batuto, supomės ant sūpynių, važinėjomės paspirtuku, žaidėme grupinius žaidimus, kaip gaudynės, slėpynės, „parašiutas“, estafetės. Būdami lauke ne tik džiaugėmės gražiu oru, linksmai leidome laiką, bet ir stiprinome vaikučių tarpusavio bendravimo įgūdžius.

Taip pat rugsėjo mėnesį šventėme Gabrieliaus dešimtąjį gimtadienį. Šventinė nuotaika visus lydėjo nuo pat atvykimo į dienos centrą. Vyko pasiruošimas šventei (gaminome šventinį plakatą, pūtėme balionus, juos kabinome prie langų). Gimtadienio šventę pradėjome dainuodami „Su gimimo diena“ ir įteikdami, pačių vaikų pagamintą, gėlių puokštę. Visi vaikai susėdo prie šventinio stalo ir vaišinosi įvairiais skanėstais. Gabrielius, kaip tikras smaližius, nekantravo paragauti torto. Sugalvojęs norą ir užpūtęs žvakutes tai ir padarė. Tortas išties buvo labai gardus.

Pirmas rudens mėnuo buvo labai darbingas ir nuotaikingas. Su nekantrumu ir entuziazmu laukiame kito spalvoto rudens mėnesio.