VDC ,,ŠYPSENA” VEIKLŲ 2020 M. SPALIO MĖNESIO ATASKAITA

Spalis mus džiugino ne tik puikiu oru, bet ir kūrybingais ir entuziastingais darbais. Vaikučiai spalio mėnesį patyrė daug naujų įspūdžių ir potyrių.

Šį mėnesį mūsų dienos centrą pradėjo lankyti du nauji vaikai: Milanas ir Dovydas, kuriuos priėmėme labai džiaugsmingai.

Spalio mėnesį pas mus apsilankė VšĮ „Amiči Art“, kurie vaikams organizavo būrelius. Vaikus pradžiugino apsilankiusi kaniterapeutė su keturkoju specialistu Amiu. Vaikams šuniukas sukėlė labai daug teigiamų emocijų. Taip vaikai su dailės specialiste gamino rudenišką ežiuką su lapais. Su fizinio aktyvumo specialiste vaikai sportavo, mankštinosi.

Spalio mėnuo buvo labai kūrybingas. Šventėme Tarptautinę šypsenos dieną, gaminome popierines šypsenas, iš plastelino gaminome gyvūnėlius, iš spalvoto popieriaus gaminome vazonines gėlytes, aitvarus, atšvaitus, taip pat gaminome raketą, peliukus, virėme modeliną ir iš jo gaminome įvairias figūrėles. Vaikučiai atlikdami įvairias kūrybines užduotėles buvo labai išradingi. Spalio mėnesį šventėme pasaulinę muzikos dieną. Vaikai grojo su įvairiais muzikos instrumentais: dūdele, metalofonu, barškučiais, būgneliu, elektriniu pianinu. Taip pat vieną dieną tyrinėjome skonį, uoslę. Vaikai puikiai atspėjo tik paragavę kas buvo saldu, sūru, ar kur buvo įpilta cinamono. Vaikams labai patiko žaisti su kinetiniu smėliu. Užsiėmimo metu vaikai atsipalaidavo ir išlaisvino fantaziją kurdami įvairias figūrėles.

Visą mėnesį įnirtingai mankštinome pirštukus spalvindami įvairius paveikslėlius, mandalas, galvytes sukome dėliodami dėliones. Vaikai ir toliau žaidė savo pamėgtus stalo žaidimus „surask vienodą“, formų, spalvų rūšiavimas.

Kaip ir kiekvieną mėnesį tobulinome maisto gaminimo įgūdžius. Šį mėnesį gavome naujas prijuostes ir galvos apdangalus. Taip maisto gaminimas tapo dar smagesnis. Kepėme keksiukus, sausainius, keksą. Prigaminę įvairių skanumynų, susėdę prie stalo su kakavos ar arbatos puodeliu ragavome ir mėgavomės savo puikiais kepiniais. Vaikai toliau ugdė socialinius, kasdienius įgūdžius. Mokėmės serviruoti stalą (užtiesti staltiesę, padėti ant stalo puodelius, šaukštus), šlavėme grindis, pažaidę su žaislais juos tvarkėmės, dėjome į vietas, valėme dulkes.

Kadangi spalio paskutinę savaitę vaikučiams buvo rudens atostogos, tai į dienos centrą atvykdavo nuo pačio ryto. Kiekvieną rytą atvykę vaikučiai darė linksmąją mankštą nuotaikai pakelti, raumenukams pramankštinti pagal kapitono Flinto „Piratų mankštą“. Savaitė buvo labai linksma ir kūrybinga. Kūrybinių dirbtuvėlių metu gaminome mūsų dienos centro vėliavėles, iš kankorėžių gaminome gėlytes, iš spalvoto popieriaus iškirptų lapų gaminome karūnas, vėrėme draugystes apyrankes, gaminome pieštukines. Vaikams labai patiko visos kūrybinės veiklos. Į svečius buvo atvykusi Lietuvos zoologijos sodo darbuotoja, kuri papasakojo apie paslaptinguosius žemės gyventojus – roplius. Taip pat susipažinti su vaikučiais atvažiavo žaltys ir vėžliukas. Vieną rytą pas mus vyko tikras virtuvės šefų pasirodymas. Mus aplankė „One Bite“ virtuvės šefai, kurie su vaikais gamino šokoladinį pyragą, iš cukraus masės lipdė įvairias dekoracijas. Virtuvės šefai mokė vaikus gamintis naminius ledus. Taip pat virtuvės šefai, kaip tikri burtininkai, atliko magišką triuką – sauso ledo efekto šou. Vaikams šou labai patiko, visi plojo ir labai džiaugėsi. Po to ant įvairiomis spalvomis šviečiančio stalo, lėkštelėse buvo išdėliotas iškepęs šokoladinis pyragas ir pasitelktas sauso ledo efekto šou su torto fontanais. Taip pat atostogų metu pasilepinome gamindami blynus su šokoladiniu kremu ir bananais. Nors už lango – jau ruduo, bet apsirengę šiltai ėjome į lauką pasivažinėti su dviračiu, paspirtukais, pabėgioti ar pažaisti kamuoliu.

Taip pat helovyno išvakarėse šventėme Augusto devintąjį gimtadienį. Visi kartu stengėmės sukurti helovyninę nuotaiką (pakabinome šventinį plakatą, išskobėme moliūgus padarydami linksmus veidukus, ant lango priklijavome šikšnosparnius). Šventės akcentu tapo moliūgo formos pinjata. Vaikai labai norėjo sužinoti, kas slepiasi jos viduje. Augustas užpūtęs žvakutes nekantravo paragauti šokoladinio torto. Gimtadienio metu skambėjo mėgstamos dainos, vaikai šoko, dainavo ir žaidė įvairius žaidimus.

Spalio paskutinę savaitę vykdėme socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2020 m. projektą. Pas mus vyko robotikos užsiėmimas, meno terapijos užsiėmimas, individualios psichologo konsultacijos. Mokėmės gaminti, tobulinome higienos įgūdžius, mokėmės bendravimo ir bendradarbiavimo, kasdienių, buityje reikalingų, įgūdžių, tokių kaip stalo serviravimas, indų nusirinkimas nuo stalo, sudėjimas į indaplovę, dulkių valymas, grindų šlavimas.

Spalis prabėgo labai greitai, bet buvo labai nuotaikingas ir kūrybingas. Dabar su nekantrumu laukiame kito mėnesio, nes jau prasidės pasiruošimo darbai laukiamiausiai metų šventei – Kalėdoms.

Spalio mėnesio akimirkos:

https://drive.google.com/drive/folders/1tyEsh9RpQAlXaa9xGjXGj0Xzyd82yeBB?usp=sharing