VDC ,,ŠYPSENA” VEIKLŲ 2021 M. BALANDŽIO MĖNESIO ATASKAITA

Pavasarį pasitikome su begalinėmis šypsenomis, džiaugiamės gamtos perversmu, galėdami vis dažniau su vaikais išeiti į lauką.

Balandį šventėme Velykas. Su vaikais intensyviai ruošėmės šiai svarbiai šventei: gaminome Velykų atributiką, kuriomis puošėmės patalpas, dekoravome, dažėme kiaušinius, vėliau juos ridenome. Velykos praėjo labai linksmai ir nuotaikingai, taip pat mus aplankė Velykų bobutė, kuri kiekvienam vaikučiui atnešė po šokoladinį kiaušinį.

Svarbu paminėti, kad minėjome pasaulinę autizmo supratimo dieną, tikslas – didinti visuomenės informuotumą apie autizmo spektro raidos sutrikimus, atkreipti atsakingų institucijų dėmesį į kylančias problemas šeimoms, auginančioms autizmo spektro sutrikimų turinčius vaikus, ugdyti visuomenės supratimą bei toleranciją kitokiems vaikams ir juos auginantiems tėvams. Šia proga pas mus buvo atvažiavęs burbulų dėdė, vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, vaikai stebėjo burbulų dėdės šou, kuriuo metu jis parodė efektyvų, sukeliantį daug emocijų pasirodymą.

Mūsų dienos centrą pradėjo lankyti du nauji berniukai: Erikas ir Tautvydas. Berniukai buvo sutikti šiltai ir draugiškai.

Vieną kartą per savaitę sulaukdavome svečių. Mus aplankė jogos instruktorės, policijos pareigūnė, kuri papasakojo kaip gatvėje atpažinti policijos pareigūnus, kaip nebijoti ir kreiptis pagalbos, taip pat kaniterapeutė su savo keturkojais draugais.

Balandžio mėnesį su vaikais individualias konsultacijas vedė psichologas. Psichologas su vaikais, darbuotojų pagalba, išsikėlė individualius tikslus, kuriems buvo pasitelkiamos įvairios technikos kurios padeda pasiekti tikslo. Buvo kalbamasi su vaiku apie tai kokius sunkumus jis patiria siekiant tikslo, imituojamos situacijos kuriose iškeliamas tikslo siekimas ir ieškoma būdų, kaip palengvinti patį tikslo siekimą. Taip pat pagal situacija kiekvieną konsultacija buvo koreguojama ir aptariami su vaiku tie dalykai, kurie tuo metu buvo aktualiausi ir reikėjo kuo skubiau spręsti.

Su vaikučiais individualiai, pagal sudarytą tvarkaraštį, dirbo kineziterapeutė. Buvo lavinamas vaikų gebėjimas naudotis kamuoliu. Buvo naudojami krepšinio ir futbolo elementai. Mėnesio gale buvo vertinama ar pavyko pasiekti užsibrėžtus tikslus. Dalis vaikų šiuos įgūdžius išmoko atlikti sklandžiai, todėl šias užduotis bus galima atlikti aukštesniame lygmenyje, judesiai bus jungiami į sekas. Kai, kuriems vaikams ilgiau užtrunka išmokti šokinėti tam tikra seka ar skirtingomis kryptimis, mesti ar pagauti kamuolį ar išsilaikyti pusiausvyrą ant nestabilių plokštumų statinėje ar dinaminėje padėtyje, todėl šių įgūdžių vaikai bus mokinami ir kitą mėnesį.

Taip pat šį mėnesį prie kolektyvo prisidėjo ir ergoterapeutė, kuri su vaikais vedė individualius užsiėmimus. Užsiėmimų metu buvo naudoti ABA terapijos pagrindai ir tam tikros struktūruotos veiklos bei žaidimų terapija, siekiant išsiaiškinti vaikų pomėgius bei mėgstamas veiklas, kurios motyvuoja.

Balandžio mėnesį atlikome daug užduotėlių, kurios vaikams padeda lavinti atmintį, išmokti naujų skaičių ir raidžių. Atsižvelgiame į vaiko galimybes, diferencijuojant ir individualizuojant veiklą, parenkant tikslingus ugdymo(si) metodus. Atlikome įvairias užduotėles: skaičiavome, rašėme raides, spalvinome įvairius paveikslėlius, sujungėme paveikslėlių taškus ir juos nuspalvinome, ieškojom išėjimų labirintuose.

Vaikai, lankantys dienos centrą, turi puikų kūrybiškumą. Su meile ir kruopštumu darė daugybę įspūdingų darbelių. Kūrybinių dirbtuvėlių metu gaminome spalvotus, žaismingus, vieną už kitą vis įspūdingesnius darbelius. Kaip gėles iš plastelino, paveikslą iš bulvių anspaudų, paukščių lesyklėles, auksines žuvytes, spalvotus gyvūnėlius, portretus iš žurnalų iškarpų, gėlės paveikslą iš vaikų rankyčių, lauke tapėme ant žolės. Atlikome eksperimentą, kuriuo metu uždegę žvakę jos vašką lašinome į vandenį, vaikai stebėjo kaip susidaro iš vaško vandenyje įvairios formos.

Žaidėme judriuosius žaidimus, kaip: diskų metimą ant kuoliukų, kamuoliukų rūšiavimą pagal spalvas į tam tikras talpas. Atlikdami fiziškai aktyvias užduotis, norime pagerinti vaikų orientacija aplinkoje, bei skatinti jų judrumą, sportinį aktyvumą. Taip pat penktadieniais su vaikais darėme šokius, vaikai per šokius puikiai išreiškia savo jausmus, emocijas, visada nustebina savo neįprastais ir ypatingais judesiais.

Bandome kiekvieną dieną tobulinti maisto gaminimo įgūdžius. Gaminome daug įvairiausių patiekalų, bei užkandžių, kaip: keptas bulvytes, kiaušinienę, vaisių salotas, avižinę košę,  kakavinius keksiukus, obuolių pyragą, sausainius, bananų kokteilį, morkų pyragą. Vaikai gaminant, kiekvieną kartą, tampa vis savarankiškesni.

Balandį šventėme Vytautės ir Faustos gimtadienius, vaikai dekoravo patalpas ir sukūrė šventinę atmosferą. Mergaitės buvo apdovanotos dovanomis, visi valgė skanų tortą ir linksminosi.

Balandžio mėnesį lavinome ir ugdėme socialinius/kasdienius įgūdžius. Vaikai įsitraukė į kasdienį buityje reikalingą švaros palaikymą, dėjo indus į indaplovę po valgio, šlavė bei plovė grindis, valė dulkes nuo paviršių, susitvarkydavo žaislus, su kuriais žaisdavo.

Balandis praskriejo labai greitai. Su puikiomis nuotaikomis laukiame gegužės, o dar labiau artėjančios vasaros!