VDC ,,ŠYPSENA” VEIKLŲ 2021 M. GEGUŽĖS MĖNESIO ATASKAITA

Pavasariui skaičiuojant paskutines dienas su įspūdingais pavasario prisiminimais, laukiame ateinančios vasaros ir naujų kupinų jaudulio nuotykių.

Gegužę rengėme profesijų dieną. Aptarėme keletą profesijų (virėjos, statybininko, gydytojos, seselės), darbuotojai persirengę profesijų personažais, vaikams papasakojo apie savo darbą, taip pat rodė filmukus apie savo profesijas. Aptarus kiekvieną profesiją, vaikai darė kūrybines užduotėles apie profesijas. Svarbu paminėti jog minėjome šeimos dieną, vaikai darė plakatus, kurie asocijavosi su šeimos samprata, vėliau ėjome į kiemą ir darėme fotosesiją prie jų.

Atšilus orams ėjome į kiemo darželį sodinti pačių užaugintus pomidorų, agurkų, moliūgų, cukinijų sodinukus. Vaikai su didele meile ir rūpestingumu juos sodino ir buvo ryžtingai nusiteikę juos prižiūrėti. Taip pat esant šiltam orui su vaikais ėjome pasivaikščioti į Panemunės šilą, eidami tyrinėjome įvairius augalus, žaidimų aikštelėje vaikai smagiai praleido laiką.

Gegužės mėnesį, kaip ir praeitą mėnesį, vieną kartą per savaitę sulaukdavome svečių. Mus aplankė jogos instruktorės, kurios dainuojančių dubenėlių masažo pagalba, vaikams suteikė labai daug teigiamų emocijų, padėjo jiems atsipalaiduoti. Vaikai susipažino su garso terapija ir dainuojančiais dubenėliais. Taip pat į svečius atvyko kaniterapeutė su savo dvejais keturkojais draugais, vaikai juos glostė, su jais žaidė.

Gegužės mėnesį su vaikais individualias konsultacijas vedė psichologas. Emocijų raiškai ir jos suvokimui buvo pasitelkiamas ekspresyvus emocijų reiškimas, skatinimas reikšti emocijas bei žaidimai, kuriuose buvo reaguojama ekspresyviai į žaidimo eigą. Kalbėjimui ir komunikacijai, kaip ir praeitą mėnesį, buvo pasitelkiamas aiškus žodžiu tarimas, kiekvieno daikto apibūdinimas ir skatinimas patį vaiką kalbėti. Elgesiui ir socialiniam bendravimui buvo pasitelkiamas bendravimas su vaiku ir skatinimas bendrauti su kitais vaikais. Kognityviniams sugebėjimams buvo pasitelkiamos užduotys, bendra veikla, pokalbis.

Su vaikučiais individualiai, pagal sudarytą tvarkaraštį, dirbo kineziterapeutė. Gegužės mėnesį vis dar buvo lavinimas vaikų gebėjimas naudotis kamuoliu, įtraukiant stalo teniso raketes norint ugdyti rankos – akies koordinaciją. Buvo atliekami specifiniai fiziniai pratimai su kamuoliu ir balansavimo pratimai, kurie stimuliuoja smegenų dalis, atsakingas už judesių planavimo funkciją. Stengiantis sudominti vaikus ir padidinti jų motyvaciją dalyvauti užsiėmimuose ir sportuoti buvo padaryti keli pokyčiai kabinete naudojant popierių ir lipnią juostą. Kiekvieno užsiėmimo metu vaikai žaidimo forma skatinami pažinti spalvas, pažinti skirtingas figūras.

Taip pat ergoterapeutė vedė individualius užsiėmimus. Užsiėmimų metu buvo naudoti ABA terapijos pagrindai ir tam tikros struktūruotos veiklos bei žaidimų terapija, siekiant motyvuoti vaikus jų mėgstama veikla, po atliktos užduoties. 2/3 vaikų papildomai prie programos buvo sudarytos sensorinės dietos, jog per dieną gautų reikiamą kiekį sensorinių dirgiklių ir galėtų gerai jaustis, neiššaukiant probleminio jų elgesio. Tarp užduočių vaikai buvo skatinami užsiimti jų mėgstama veikla (žaidimas kinetiniu smėliu, piešimas, riedynė, drambliukas, dainelių/filmukų klausymas, šokinėjimas bei kitos veiklos), taip pat dirbama su žetonų sistema.

Gegužės mėnesį atlikome daug užduotėlių, kurios vaikams padeda lavinti atmintį, išmokti naujų skaičių ir raidžių. Atsižvelgiame į vaiko galimybes, diferencijuojant ir individualizuojant veiklą, parenkant tikslingus ugdymo(si) metodus. Atlikome įvairias užduotėles: skaičiavome, rašėme raides, spalvinome įvairius paveikslėlius, sujungėme paveikslėlių taškus ir juos nuspalvinome, ieškojom išėjimų labirintuose, statėme bokštus, bandėme atpažinti emocijas.

Vaikai, lankantys dienos centrą, turi puikų kūrybiškumą. Su meile ir kruopštumu darė daugybę įspūdingų darbelių. Kūrybinių dirbtuvėlių metu gaminome spalvotus, žaismingus, vieną už kitą vis įspūdingesnius darbelius. Kaip saulės paveikslą, veidrodėlius, ramunėles, karolius, debesėlius, piešėme paveikslus plunksnomis, spalvotus drugelius.

Žaidėme judriuosius žaidimus, kaip: diskų metimą ant kuoliukų, kamuoliukų rūšiavimą pagal spalvas į tam tikras talpas, boulingą, žaidimą „Šilta-šalta“ – kurio metu vaikai turėjo ieškoti prizų, slėpynes lauke, įvairias varžytuves. Atlikdami fiziškai aktyvias užduotis, norime pagerinti vaikų orientacija aplinkoje, bei skatinti jų judrumą, sportinį aktyvumą. Taip pat penktadieniais su vaikais darėme šokius, vaikai per šokius puikiai išreiškia savo jausmus, emocijas, visada nustebina savo neįprastais ir ypatingais judesiais.

Bandome kiekvieną dieną tobulinti maisto gaminimo įgūdžius. Gaminome daug įvairiausių patiekalų, bei užkandžių, kaip: keptas bulvytes, karštus sumuštinius, bananus šokolade, vaisių salotas, keksiukus, šaltibarščius, omletus, obuolių pyragą, dešreles tešloje. Vaikai gaminant, ugdo maisto gaminimo įgūdžius, smulkiąją motoriką, svarankiškumą.

Gegužę šventėme Dovydo gimtadienį, vaikai dekoravo patalpas ir sukūrė šventinę atmosferą. Berniukas buvo apdovanotas dovanomis, visi valgė skanų tortą, vaišinosi užkandžiais ir linksminosi.

Gegužės mėnesį lavinome ir ugdėme socialinius/kasdienius įgūdžius. Vaikai įsitraukė į kasdienį buityje reikalingą švaros palaikymą, dėjo indus į indaplovę po valgio, šlavė bei plovė grindis, valė dulkes nuo paviršių, susitvarkydavo žaislus su kuriais žaisdavo.

Gegužė praėjo išties labai greitai, labai laukiame vasaros šiltų dienų, kad galėtume ko dažniau užsiimti veiklomis lauke, džiaugtis grynu oru ir šilta saulyte.