VDC ,,ŠYPSENA” VEIKLŲ 2021 M. GRUODŽIO MĖNESIO ATASKAITA

Gruodį pasitikome su šventinėmis nuotaikomis. Vaikai labai džiaugėsi, kad žiemą pasitikome su sniegu. Pirmąją gruodžio dieną vaikai darėsi advento kalendorių, kurį kiekvieną dieną peržiūrėdavo ir gaudavo dienos pabaigoje vis skirtingus prizus. Jau mėnesio pradžioje pradėjome dekoruoti kalėdinę tematika patalpas. Vaikai karpė snaiges, vėliau su jomis dekoravo langus, kabino kalėdines lemputes ir puošė pačių pagamintais kalėdiniais žaisliukais eglę.

Gruodžio mėnesį minėjome arbatos, pižamų, nobelio, šviesos dienas. Vaikai susidomėję įvairiai paminėjo šias dienas. Taip pat kūčių vakarą visi susėdę vaišinomes kūčių patiekalais, o kalėdų proga pas mus atvyko kalėdų senelis, vaikai su nuostabą pasitiko jį. Vaikai deklomavo seneliui eilėraščius, vyko kanklių pasirodymas, vaikai visi kartu dainavo dainą „Kalėdos“ ir šoko ratu, vėliau senelis apdovanojo visus vaikus dovanomis už puikų pasirodymą.

Svarbu paminėti jog vykome į „Pasaulio dailės lobynai: nuo Monė iki van Gogo“ meno galėriją. Nuvykę pamatėme daug įvairių, skirtingų, vieną už kitą gražesnių paveikslų. Gidė su vaikais aptarinėjo paveikslų stilių, parinktas spalvas, tapymo technikas. Vėliau vaikam buvo suteikta galimybę tapti dailininkais, žiūrėdami į menininkų paveikslus bandė atkartoti pavaizduotus vaizdus.

 Su vaikais individualiai, pagal sudarytą tvarkaraštį, dirbo kineziterapeutė. Buvo lavinamas vaikų gebėjimas naudotis kamuoliu. Buvo naudojami krepšinio ir futbolo elementai. Mėnesio gale buvo vertinama ar pavyko pasiekti užsibrėžtus tikslus. Dalis vaikų šiuos įgūdžius išmoko atlikti sklandžiai, todėl šias užduotis bus galima atlikti aukštesniame lygmenyje, judesiai bus jungiami į sekas. Kai, kuriems vaikams ilgiau užtrunka išmokti šokinėti tam tikra seka ar skirtingomis kryptimis, mesti ar pagauti kamuolį ar išsilaikyti pusiausvyrą ant nestabilių plokštumų statinėje ar dinaminėje padėtyje, todėl šių įgūdžių vaikai bus mokinami ir kitą mėnesį.

Gruodžio mėnesį su vaikais individualias konsultacijas vedė psichologė. Psichologė su

vaikais, darbuotojų pagalba, išsikėlė individualius tikslus, kuriems buvo pasitelkiamos įvairios technikos, priemonės, kurios padeda pasiekti tikslo. Buvo kalbamasi su vaiku apie tai kokius sunkumus jis patiria siekiant tikslo, imituojamos situacijos kuriose iškeliamas tikslo siekimas ir ieškoma būdų, kaip palengvinti patį tikslo siekimą. Taip pat pagal situacija kiekvieną konsultacija buvo koreguojama ir aptariami su vaiku tie dalykai, kurie tuo metu buvo aktualiausi ir reikėjo kuo skubiau spręsti.

Vyko grupiniai ergoterapijos, kineziterapijos, psichologijos užsiėmimai, specialistai su vaikais užsiėmė įvairiomis veiklomis, kurios buvo pritaikytos vaikms pagal sugebėjimus, poreikius. Kiekvienas specialistas užduotis ar darbelius rengdavo pagal savo sritį. Po veiklos vyksko aptarimas su vaikais ir aiškinimasis koks buvo užsiėmimo tikslas.

Šį mėnesį atlikome daug užduotėlių, kurios vaikams padeda lavinti atmintį, išmokti naujų skaičių ir raidžių. Atsižvelgiame į vaiko galimybes, diferencijuojant ir individualizuojant veiklą, parenkant tikslingus ugdymo(si) metodus. Atlikome įvairias užduotėles: skaičiavome, rašėme raides, spalvinome įvairius paveikslėlius, sujungėme paveikslėlių taškus ir juos nuspalvinome, ieškojom išėjimų labirintuose, statėme bokštus, bandėme atpažinti emocijas,  darėme įvairias užduotis su vizualinėmis kortelėmis.

Vaikai, lankantys dienos centrą, turi puikų kūrybiškumą. Su meile ir kruopštumu darė daugybę įspūdingų darbelių. Kūrybinių dirbtuvėlių metu gaminome spalvotus, žaismingus, vieną už kitą vis įspūdingesnius darbelius kaip: advento kalendorių, advento vainiką, dekoratyvines eglutes, žiemos paveikslą, kalėdines kojnes, vainiką iš vaikų rankų, kalėdinius žaisliukus iš modelino, popierines snaiges, kalėdų pašto dežutę, pingvinus, angelus, naujametines šypsenas

             Keletą kartų pas mus į svečius atvyko kaniterapeutė su savo keturkojais draugais,

vaikai juos glostė, stebėjo jų komandų supratimą, patys vaikai juos vedžiojo, nurodinėjo šuniukams veiksmus.

Žaidėme judriuosius žaidimus, kaip: diskų metimą ant kuoliukų, kamuoliukų rūšiavimą pagal spalvas į tam tikras talpas, „boulingą“, „Greičiausiais balionas“,“Atmušk balioną“, įvairias varžytuves, virvės perėjimą. Atlikdami fiziškai aktyvias užduotis, norime pagerinti vaikų orientacija aplinkoje, bei skatinti jų judrumą, sportinį aktyvumą. Taip pat penktadieniais su vaikais darėme šokius pagal „ Just dance“ nurodytus judesius, vaikai per šokius puikiai išreiškia savo jausmus, emocijas, visada nustebina savo neįprastais ir ypatingais judesiais.

Beabėjo darėme įvairias relaksacijas, vaikai atsipalaiduodavo žaisdami su kinetiniu smėliu, žiūrėdami kalėdinius animacinius filmukus, vaidindami šešėlių teatre.

Bandome kiekvieną dieną tobulinti maisto gaminimo įgūdžius. Gaminome daug įvairiausių patiekalų, bei užkandžių, kaip: Vaikai gaminant, kiekvieną kartą, tampa vis savarankiškesni ir puikiai įsimina gaminimo eigą. 

Šventėme „Šypsenos“ gimtadienį. Šia proga vaikai dekoravo patalpas, gamino gimtadinio atvirukus, patalpas ir sukūrė šventinę atmosferą.Visi valgė pačių gamintą skanų tortą, vaišinosi užkandžiais ir linksminosi.

Šį mėnesį lavinome ir ugdėme socialinius/kasdienius įgūdžius. Vaikai įsitraukė į kasdienį buityje reikalingą švaros palaikymą, dėjo indus į indaplovę po valgio, šlavė bei plovė grindis, valė dulkes nuo paviršių, susitvarkydavo žaislus, su kuriais žaisdavo.

Taigi gruodžio mėnesi nutiko daug įvairių nuotykių, vaikai sako jog šis mėnuo yra pats ypatingiausias metuose. Šį laikotarpi atsiminsime su šypsenomis, o dabar laukiame naujųjų metų ir naujų linksmybių.