Pavasarį pasitikome džiugiai ir nuotaikingai. Kovo 11-ąją minėjome Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną, kovo 19-ąją, dėvėdami skirtingas kojines, pasidarydami fotosesiją, išreiškėme palaikymą ir toleranciją, artėjančiai Pasaulinei Dauno sindromo dienai. Kovo mėnesį daug gaminome, žaidėme, kūrėme, mokėmės, sportavome, draugavome ir smagiai leidome laiką.
Kiekvieną savaitę pas mus į centrą ateidavo meno specialistė, kuri su vaikučiais gamino įvairiausius, pavasarį pranašaujančius, darbelius. Vaikučiai lavino smulkiąją motoriką, ugdė pasitikėjimą savimi. Pas mus taip pat vyko robotikos užsiėmimai, kurių metu konstravome, mokėmės nuosekliai naudotis instrukcija esančia planšetiniame kompiuteryje, knygelėje. Sukonstravome įvairiausias mašinas, traukinius.
Kovo mėnesį atlikome daug užduotėlių, kurios vaikams padeda lavinti smulkiąją motoriką, atmintį, išmokti naujų skaičių ir raidžių. Atsižvelgdami į vaikų galimybes, atlikome įvairias užduotėles, skaičiavome, rašėme raides, spalvinome įvairius paveikslėlius, sujungėme paveikslėlių taškus ir juos nuspalvinome, ieškojome išėjimų iš labirintų. Norėdami ugdyti tarpusavio bendradarbiavimą žaidėme įvairiausius žaidimus, kaip „Atkartok“, spalvų rūšiavimas, formų rūšiavimas, gyvūnėlio mamos suradimas ir pan. Užsiėmimai taip pat vyko planšečių pagalba, kurių metu vaikučiai su dideliu noru ir susikaupimu darė įvairiausias užduotis.
Vaikučiai su meile ir kruopštumu dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse, kurių metu gaminome spalvotus, žaismingus, vieną už kitą įspūdingesnius darbelius. Kaip pavasarines tulpes, paukštelius, minėdami Lietuvos Nepriklausomybės dieną gaminome trispalves širdeles, gėlytes iš sagų, pavasarį simbolizuojančius drugelius, kalmarus, boružėles, lėlytes, popierinius kiaušinius, artėjančių Velykų proga, gaminome Velykinius kiškučius.
Su vaikučiais individualiai, pagal sudarytą tvarkaraštį, dirbo kineziterapeutė. Kovo mėnesio pagrindinis tikslas buvo ugdyti vaikų bendrą fizinį pasirengimą. Kiekvieno užsiėmimo metu buvo stengiamasi atlikti pratimus išbandant nestabilias plokštumas, norint išbandyti vaikučių gebėjimus išlaikyti pusiausvyrą, taip pat, spirti, mesti, pagauti kamuolį, įvertinti ir gerinti koordinacijos ir motorinio planavimo funkcijas.
Vaikučiai visada entuziastingai įsitraukia į judriuosius žaidimus. Žaidėme balansinį žaidimą, kurio metu vaikai turėjo per ištiestą siūlą pereiti sudarytą trasą. Žaidėme žaidimą „Šilta-šalta”, vaikai lauke turėjo atrasti paslėptus prizus pagal rodomas korteles su užrašais ir paveikslėliais (šilta arba šalta). Fizinių užduočių metu siekiame pagerinti vaikų orientaciją aplinkoje, skatinti sportinį aktyvumą.
Dienos centre stengėmės vykdyti įvairias veiklas, kurių metu vaikučiai galėjo laisvai išreikšti savo jausmus ir emocijas. Vaikams labai patiko muzikos užsiėmimai, kurių metu grojo su skirtingais muzikos instrumentais: dūdele, metalofonu, barškučiais, būgneliu, elektriniu pianinu. Taip pat penktadieniais su vaikais darydavome šokius, kurie vaikams suteikdavo labai daug teigiamų emocijų, vaikai stebindavo vieni kitus savo įdomiais šokių judesiais.
Kovo mėnesį su vaikučiais individualias konsultacijas vedė ir psichologas. Konsultacijų metu buvo siekiama įvertinti vaikų progresą keturiuose raidos punktuose. Buvo vertinama vaikų emocinė būklė, emocijų išreiškimas ir suvokimas, kalbėjimas ir komunikacija, kognityviniai gebėjimai.
Bandėme kiekvieną dieną tobulinti maisto gaminimo įgūdžius. Gaminome begalę patiekalų, bei užkandžių, kaip: įdarytus kiaušinius su lašiša, krabų lazdelių blynelius, bandeles su uogiene, tinginį, šokoladinius pyragėlius, makaronus su sūriu, koldūnus, keksą, mėsos kukulius, aguoninius sausainius, šokoladinį keksą, karštus sumuštinius. Su kiekvienu pagamintu maisto patiekalu pastebime, kad vaikučiai tampa vis savarankiškesni, tobulėja jų pjaustymo įgūdžiai.
Visą kovo mėnesį nepamiršome lavinti ir ugdyti socialinius/kasdienius įgūdžius. Vaikai mėgino įsitraukti į kasdienį buityje reikalingą švaros palaikymą, dėjo indus į indaplovę po valgio, šlavė bei plovė grindis, valė dulkes nuo paviršių, susitvarkydavo žaislus, su kuriais žaisdavo. Taip pat minint pavasarį labai svarbu nepraleisti sėjos. Vaikučiai į lovelius sodino įvairias daržoves (pomidorus, agurkus, cukinijas). Liko tik su meile prižiūrėti ir laistyti būsimas daržoves ir su kantrybe laukti, kad jie išdygs.
Kovas prabėgo labai greitai, bet dėl to nenusiminame ir labai laukiame balandžio mėnesio, kuris mus pradžiugins ne tik Velykomis, bet ir galimybe dar daugiau laiko praleisti visiems kartu gryname ore.