VDC ,,ŠYPSENA” VEIKLŲ 2021 M. LAPKRIČIO MĖNESIO ATASKAITA

Štai atėjo paskutinis rudens mėnuo. Su nekantrumu laukiame šio ateinančio žiemos stebuklingo, šventiško, šilumos pilno laikotarpio. Vaikai su nekantrumu klausinėja jau dabar apie ateinantį Kalėdų senelį ir snieguolę, kurie pasirodo kasmet.

Lapkričio mėnesį minėjome žvejų dieną, pyragų dieną, kariuomenės dieną, bei draugo. Vaikai susidomėję įvairiai paminėjo šias dienas.

Su vaikučiais individualiai, pagal sudarytą tvarkaraštį, dirbo kineziterapeutė. Buvo lavinamas vaikų gebėjimas naudotis kamuoliu. Buvo naudojami krepšinio ir futbolo elementai. Mėnesio gale buvo vertinama ar pavyko pasiekti užsibrėžtus tikslus. Dalis vaikų šiuos įgūdžius išmoko atlikti sklandžiai, todėl šias užduotis bus galima atlikti aukštesniame lygmenyje, judesiai bus jungiami į sekas. Kai, kuriems vaikams ilgiau užtrunka išmokti šokinėti tam tikra seka ar skirtingomis kryptimis, mesti ar pagauti kamuolį ar išsilaikyti pusiausvyrą ant nestabilių plokštumų statinėje ar dinaminėje padėtyje, todėl šių įgūdžių vaikai bus mokinami ir kitą mėnesį.

Taip pat vyko ergoterapeutės užsiiėmimai, kuri su vaikais vedė individualius užsiėmimus. Užsiėmimų metu buvo naudoti ABA terapijos pagrindai, lavinama smulkioji motorika ir tam tikros struktūruotos veiklos bei žaidimų terapija, siekiant išsiaiškinti vaikų pomėgius bei mėgstamas veiklas, kurios motyvuoja.

Lapkričio mėnesį su vaikais individualias konsultacijas vedė psichologė. Psichologė su

vaikais, darbuotojų pagalba, išsikėlė individualius tikslus, kuriems buvo pasitelkiamos įvairios technikos, priemonės, kurios padeda pasiekti tikslo. Buvo kalbamasi su vaiku apie tai kokius sunkumus jis patiria siekiant tikslo, imituojamos situacijos kuriose iškeliamas tikslo siekimas ir ieškoma būdų, kaip palengvinti patį tikslo siekimą. Taip pat pagal situacija kiekvieną konsultacija buvo koreguojama ir aptariami su vaiku tie dalykai, kurie tuo metu buvo aktualiausi ir reikėjo kuo skubiau spręsti.

Vyko grupiniai ergoterapijos, kineziterapijos, psichologijos užsiėmimai, specialistai su vaikais užsiėmė įvairiomis veiklomis, kurios buvo pritaikytos vaikams pagal sugebėjimus, poreikius. Kiekvienas specialistas užduotis ar darbelius rengdavo pagal savo sritį. Po veiklos vyko aptarimas su vaikais ir aiškinimasis koks buvo užsiėmimo tikslas.

Šį mėnesį atlikome daug užduotėlių, kurios vaikams padeda lavinti atmintį, išmokti naujų skaičių ir raidžių. Atsižvelgiame į vaiko galimybes, diferencijuojant ir individualizuojant veiklą, parenkant tikslingus ugdymo(si) metodus. Atlikome įvairias užduotėles: skaičiavome, rašėme raides, spalvinome įvairius paveikslėlius, sujungėme paveikslėlių taškus ir juos nuspalvinome, ieškojom išėjimų labirintuose, statėme bokštus, bandėme atpažinti emocijas,  darėme įvairias užduotis su vizualinėmis kortelėmis.

Vaikai, lankantys dienos centrą, turi puikų kūrybiškumą. Su meile ir kruopštumu darė daugybę įspūdingų darbelių. Kūrybinių dirbtuvėlių metu gaminome spalvotus, žaismingus, vieną už kitą vis įspūdingesnius darbelius kaip: sraigutes, dekoravome pirmąsias vardo raides, širdutes, kruopų paveikslą, bendrą paveikslą, atvirukus drambliukus, žuvytes iš spalvoto smėlio, krokodilus ir kt.

             Keletą kartų pas mus į svečius atvyko kaniterapeutė su savo keturkojais draugais,

vaikai juos glostė, stebėjo jų komandų supratimą, patys vaikai juos vedžiojo, nurodinėjo šuniukams veiksmus. Taip pat pas mus atvyko policijos pareigūnė, kuri pasakojo apie kelio ženklus liemenių ir atšvaitų svarbą šiuo tamsiu laikotarpiu. Papasakojo kaip elgtis pasiklydus, kaip reaguoti, kai kalbina nepažįstamas žmogus, kokiu pagalbos  numeriu skambinti nelaimės atveju, bei apdovanojo vaikučius dovanomis.

Žaidėme judriuosius žaidimus, kaip: diskų metimą ant kuoliukų, kamuoliukų rūšiavimą pagal spalvas į tam tikras talpas, „boulingą“, „Greičiausiais balionas“, “Atmušk balioną“, įvairias varžytuves. Atlikdami fiziškai aktyvias užduotis, norime pagerinti vaikų orientacija aplinkoje, bei skatinti jų judrumą, sportinį aktyvumą. Taip pat penktadieniais su vaikais darėme šokius, vaikai per šokius puikiai išreiškia savo jausmus, emocijas, visada nustebina savo neįprastais ir ypatingais judesiais.

Taip pat darėme įvairias relaksacijas, vaikai atsipalaiduodavo žaisdami su kinetiniu smėliu, žiūrėdami animacinius filmukus, vaidindami šešėlių teatre.

Bandome kiekvieną dieną tobulinti maisto gaminimo įgūdžius. Gaminome daug įvairiausių patiekalų, bei užkandžių, kaip: makaronus, blynus, obuolių pyragą, keksiukus, lietinius, avižinę košę, sausainių pyragą, cukinijos blynelius, virtinukus, bulvytes, sausainius, obuolius su cinamonu, daržovių sriuba ir kt. Vaikai gaminant, kiekvieną kartą, tampa vis savarankiškesni ir puikiai įsimina gaminimo eigą. 

Šventėme Eriko gimtadienį. Erikas linksmai atšventė savo gimtadienį dienos centre. Šia proga vaikai dekoravo, gamino gimtadienio atvirukus, patalpas ir sukūrė šventinę atmosferą. Vaikas buvo apdovanotas dovanomis, visi valgė skanų tortą, vaišinosi užkandžiais ir linksminosi.

Šį mėnesį lavinome ir ugdėme socialinius/kasdienius įgūdžius. Vaikai įsitraukė į kasdienį buityje reikalingą švaros palaikymą, dėjo indus į indaplovę po valgio, šlavė bei plovė grindis, valė dulkes nuo paviršių, susitvarkydavo žaislus, su kuriais žaisdavo.

Labai smagu kad sulaukėme sniego, vaikai šventiškomis nuotaikomis ruošiasi Kalėdoms ir nekantraudami laukia švenčių.