VDC ,,ŠYPSENA” VEIKLŲ 2021 M. RUGSĖJO MĖNESIO ATASKAITA

Net nepajutome kaip greitai prabėgo vasara, jau pastebime, kad atėjo rudens laikotarpis, vaikai stebisi kaip greitai keičiasi gamta, kaip ruduo nudažo visus augalus, bei kaip keičiasi oras.

Pirmąją rudens dieną pasitikome iš ties džiaugsmingai, vaikai po pamokų atvykę pamatė šventinę atmosferą. Vaikai su džiaugsmu ėjo fotografuotis prie padarytos foto sienelės. Vėliau visi susėdę aptarėme naujų mokslo metų tikslus ir vaišinosi gausiu rugsėjo 1-osios stalu.

  Rugsėjį keletą kartų pas mus į svečius atvyko kaniterapeutė su savo  keturkojais draugais, vaikai juos glostė, stebėjo jų komandų supratimą, patys vaikai juos vedžiojo, nurodinėjo šuniukams veiksmus. Taip pat atvyko keletą kartų šokio terapeutė, visi mokėsi įvairių šokio judesių, vaikai labai susikoncentravę atliko daugelį judesių. Su geromis dainomis, bei šypsenomis smagiai visi kartu praleido laiką.

Su vaikučiais individualiai, pagal sudarytą tvarkaraštį, dirbo kineziterapeutė. Buvo lavinamas vaikų gebėjimas naudotis kamuoliu. Buvo naudojami krepšinio ir futbolo elementai. Mėnesio gale buvo vertinama ar pavyko pasiekti užsibrėžtus tikslus. Dalis vaikų šiuos įgūdžius išmoko atlikti sklandžiai, todėl šias užduotis bus galima atlikti aukštesniame lygmenyje, judesiai bus jungiami į sekas. Kai, kuriems vaikams ilgiau užtrunka išmokti šokinėti tam tikra seka ar skirtingomis kryptimis, mesti ar pagauti kamuolį ar išsilaikyti pusiausvyrą ant nestabilių plokštumų statinėje ar dinaminėje padėtyje, todėl šių įgūdžių vaikai bus mokinami ir kitą mėnesį.

Taip pat vyko ergoterapeutės užsiėmimai. Jų metu buvo gerinama dėmesio koncentracija – išrenkant plastmasines raides iš ryžių indelio, dėliojant įvairaus sudėtingumo dėliones. Vykdomoji funkcija bei nuoseklumas buvo gerinami pasitelkiant kasdienės veiklos komponentus (vandens pilstymas per piltuvėlį, imituojant maisto gaminimą), žaidžiant situacinius žaidimus ar atliekant eksperimentus. Žaidimo su mašinytėmis metu buvo metu buvo lavinama klientų smulkioji motorika, erdvinis mąstymas, o šachmatai ir šaškės buvo pasitelkiami loginio mąstymo lavinimui. Vaikai stumdydami detales vingiuotos vielos takeliu gerino smulkiąją motoriką. Akies-rankos koordinacija buvo lavinama piešiant figūrų kontūrus pagal trafaretus, karpant, dėliojant mozaiką ar siuvant. Taktiliškumas buvo gerinamas išrenkant iš smėlio makaronus ar liečiant įvairių faktūrų daiktus.

Rugsėjo mėnesį atlikome daug užduotėlių, kurios vaikams padeda lavinti atmintį, išmokti naujų skaičių ir raidžių. Atsižvelgiame į vaiko galimybes, diferencijuojant ir individualizuojant veiklą, parenkant tikslingus ugdymo(si) metodus. Atlikome įvairias užduotėles: skaičiavome, rašėme raides, spalvinome įvairius paveikslėlius, sujungėme paveikslėlių taškus ir juos nuspalvinome, ieškojom išėjimų labirintuose, statėme bokštus, bandėme atpažinti emocijas.

Vaikai, lankantys dienos centrą, turi puikų kūrybiškumą. Su meile ir kruopštumu darė daugybę įspūdingų darbelių. Kūrybinių dirbtuvėlių metu gaminome spalvotus, žaismingus, vieną už kitą vis įspūdingesnius darbelius. Kaip: paveikslus iš kruopų, varlytes, liūtukus iš medžio lapų, drugelius, gėlytes iš lapų, dažymas ant popieriaus su šiaudeliais ir kt.

Žaidėme judriuosius žaidimus, kaip: diskų metimą ant kuoliukų, kamuoliukų rūšiavimą pagal spalvas į tam tikras talpas, boulingą, žaidimą „ Šilta-šalta“-kurio metu vaikai turėjo ieškoti prizų, slėpynes lauke, „Greičiausiais balionas“, „Atmušk balioną“, „Klasės žaidimas“, įvairias varžytuves, lobių ieškojimą, „Didžiausias burbulas“ vaikai pūtė muilo burbulius ir stebėjo kieno didesnis. Atlikdami fiziškai aktyvias užduotis, norime pagerinti vaikų orientacija aplinkoje, bei skatinti jų judrumą, sportinį aktyvumą. Taip pat penktadieniais su vaikais darėme šokius, vaikai per šokius puikiai išreiškia savo jausmus, emocijas, visada nustebina savo neįprastais ir ypatingais judesiais.

Be abejo darėme įvairias relaksacijas, vaikai atsipalaiduodavo žaisdami su kinetiniu smėliu, žiūrėdami animacinius filmukus, vaidindami šešėlių teatre.

Bandome kiekvieną dieną tobulinti maisto gaminimo įgūdžius. Gaminome daug įvairiausių patiekalų, bei užkandžių, kaip: makaronus, blynus, obuolių pyragą, krabų lazdeles tešloje, keksiukus, makaronų apkepą, lietinius, avižinę košę, sausainių pyragą, cukinijos blynelius, blynų tortą, virtinukus, ledų kokteilį su bananais, daržovių sriuba ir kt. Vaikai gaminant, kiekvieną kartą, tampa vis savarankiškesni ir puikiai įsimina gaminimo eigą.

Rugsėjo mėnesį lavinome ir ugdėme socialinius/kasdienius įgūdžius. Vaikai įsitraukė į kasdienį buityje reikalingą švaros palaikymą, dėjo indus į indaplovę po valgio, šlavė bei plovė grindis, valė dulkes nuo paviršių, susitvarkydavo žaislus, su kuriais žaisdavo.

Rudens pirmajam mėnesiui pasibaigus pastebėjome kiek daug nuostabių gėrybių yra iš šio spalvoto laikotarpio.