VDC ,,ŠYPSENA” VEIKLŲ 2021 M. SPALIO MĖNESIO ATASKAITA

Jau ruduo įpusėjo, vis pastebiame artėjančia žiemą. Tačiau su geromis nuotaikos, bei šypsenomis smagiai visi kartu praleido laiką.

Pačia pirmają spalio diena pasitikome su džiaugsmu. Su vaikais minėjome šypsenos diena. Vaikai ilgą laikotarpį mokinosi per muzikos terapiją dainelę „Šypsenėlė“. Vaikai su  susidomėjimu mokinosi dainos žodžius, vėliau vaikai kartu pristatė dainą tėveliams socialinių tinklų pagalba.

Su vaikučiais individualiai, pagal sudarytą tvarkaraštį, dirbo kineziterapeutė. Buvo lavinamas vaikų gebėjimas naudotis kamuoliu. Buvo naudojami krepšinio ir futbolo elementai. Mėnesio gale buvo vertinama ar pavyko pasiekti užsibrėžtus tikslus. Dalis vaikų šiuos įgūdžius išmoko atlikti sklandžiai, todėl šias užduotis bus galima atlikti aukštesniame lygmenyje, judesiai bus jungiami į sekas. Kai, kuriems vaikams ilgiau užtrunka išmokti šokinėti tam tikra seka ar skirtingomis kryptimis, mesti ar pagauti kamuolį ar išsilaikyti pusiausvyrą ant nestabilių plokštumų statinėje ar dinaminėje padėtyje, todėl šių įgūdžių vaikai bus mokinami ir kitą mėnesį.

Taip pat vyko ergoterapeutės užsiiemimai, kuri su vaikais vedė individualius užsiėmimus. Užsiėmimų metu buvo naudoti ABA terapijos pagrindai, lavinama smulkioji motorika ir tam tikros struktūruotos veiklos bei žaidimų terapija, siekiant išsiaiškinti vaikų pomėgius bei mėgstamas veiklas, kurios motyvuoja.

Spalio mėnesį atlikome daug užduotėlių, kurios vaikams padeda lavinti atmintį, išmokti naujų skaičių ir raidžių. Atsižvelgiame į vaiko galimybes, diferencijuojant ir individualizuojant veiklą, parenkant tikslingus ugdymo(si) metodus. Atlikome įvairias užduotėles: skaičiavome, rašėme raides, spalvinome įvairius paveikslėlius, sujungėme paveikslėlių taškus ir juos nuspalvinome, ieškojom išėjimų labirintuose, statėme bokštus, bandėme atpažinti emocijas,  darėme įvairias užduotis su vizualinėmis kortelėmis.

Vaikai, lankantys dienos centrą, turi puikų kūrybiškumą. Su meile ir kruopštumu darė daugybę įspūdingų darbelių. Kūrybinių dirbtuvėlių metu gaminome spalvotus, žaismingus, vieną už kitą vis įspūdingesnius darbelius kaip: rudenišką paveikslą, klevų lapų dekoraciją, paveikslą iš medžių lapų, vikšriukus iš obuolių, rudeniškus grybus, lapus iš modelino ir kt.

Spalį keletą kartų pas mus į svečius atvyko kaniterapeutė su savo keturkojais draugais,

vaikai juos glostė, stebėjo jų komandų supratimą, patys vaikai juos vedžiojo, nurodinėjo

šuniukams veiksmus.

Žaidėme judriuosius žaidimus, kaip: diskų metimą ant kuoliukų, kamuoliukų rūšiavimą pagal spalvas į tam tikras talpas, „boulingą“, „Greičiausiais balionas“,“Atmušk balioną“, įvairias varžytuves. Atlikdami fiziškai aktyvias užduotis, norime pagerinti vaikų orientacija aplinkoje, bei skatinti jų judrumą, sportinį aktyvumą. Taip pat penktadieniais su vaikais darėme šokius, vaikai per šokius puikiai išreiškia savo jausmus, emocijas, visada nustebina savo neįprastais ir ypatingais judesiais.

Beabėjo darėme įvairias relaksacijas, vaikai atsipalaiduodavo žaisdami su kinetiniu smėliu, žiūrėdami animacinius filmukus, vaidindami šešėlių teatre.

Bandome kiekvieną dieną tobulinti maisto gaminimo įgūdžius. Gaminome daug įvairiausių patiekalų, bei užkandžių, kaip: makaronus, blynus, obuolių pyragą, keksiukus, lietinius, avižinę košę, sausainių pyragą, cukinijos blynelius, virtinukus, bulvytes, sausainius, obuolius su cinamonu, daržovių sriuba ir kt. Vaikai gaminant, kiekvieną kartą, tampa vis savarankiškesni ir puikiai įsimina gaminimo eigą.

Spalį šventėme Augusto gimtadienį. Augustas linksmai atšventė savo gimtadienį dienos centre. Šia proga vaikai dekoravo, gamino gimtadinio atvirukus, patalpas ir sukūrė šventinę atmosferą. Vaikas buvo apdovanotas dovanomis, visi valgė skanų tortą, vaišinosi užkandžiais ir linksminosi.

Šį mėnesį lavinome ir ugdėme socialinius/kasdienius įgūdžius. Vaikai įsitraukė į kasdienį buityje reikalingą švaros palaikymą, dėjo indus į indaplovę po valgio, šlavė bei plovė grindis, valė dulkes nuo paviršių, susitvarkydavo žaislus, su kuriais žaisdavo.

Taigi, visi vaikai puikiai atlieka paskirtas užduotis, taip pat yra puikūs pagalbininkai, na ir žinoma vaikai jau jaučia artėjančia žiemos švenčių atmosferą, vaikai su nekantrumu laukia jau pirmojo sniego.