VDC ,,ŠYPSENA“ VEIKLŲ 2023 M. BIRŽELIO MĖNESIO ATASKAITA

Centre skirtingi užsiėmimai buvo vykdomi kiekvieną dieną pagal numatytą mėnesio planą. Birželio mėnesį centro darbuotojai ruošė užduotis, kurios supažindintų vaikus su vandenynų, aplinkos apsaugos, jogos, žvejų, asteroidų dienomis (veiklos buvo susijusios su minėtina diena). Organizavome Tarpt. Vaikų gynimo dienos paminėjimą, vaikams buvo piešiami veidukai, daromos laikinos tatuiruotės, užsakytos picos, bei vyko kitos aktyviai smagios veiklos. Šventėme centrą lankančių berniukų gimtadienius, vaikai gamino dekoracijas, gimtadienio atvirutes bei plakatą. Kadangi nemažai laiko praleidome lauke,  vykdėme edukacines veiklas  ( pūtėme muilo burbulus, piešėme spalvotomis kreidelėmis ant grindinio, žaidėme lauko žaidimus: korį, kukurūzų futbolą, parašiutą, dažnai ėjome pasivaikščioti į šilą, vyko madų šou pasirodymas).

 Centro darbuotojai su vaikais užsiėmė smulkiosios motorikos uždaviniais (vaikai lipdė iš plastilino įvairias figūras, žaidė su kinetiniu smėliu) Kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikai: kirpo, klijavo, lipdė, piešė, spalvino, dažė guašu įvairius vasariškus meninius darbelius, kuriais vėliau galėjo pasidžiaugti.

 Į svečius atvyko robotikos specialistai. Robotikos užsiėmimų metu vaikai konstravo įvairius objektus, mokėsi nuosekliai naudotis instrukcija, esančia plančetėje. Vaikai sukonstravo daug įvairių robotų su kuriais vėliau galėjo žaisti. Tai pat atvyko kaniterapeutė su savo kertukojais draugais. Kaniterapijos metu vaikai stebėjo šuns komandų supratimą. Specialistė vaikus įtraukė vaikus į šuns vedžiojimą, maitinimą, atliko įvairias užduotis.

Su vaikais individualiai, pagal sudarytą tvarkaraštį, dirbo kineziterapeutė. Individualių užsiėmimų metu vaikai apšildavo ant bėgimo takelio, dviračio arba naujo elipsinio treniruoklio. Vėliau atlikdavo visų kūno raumenų grupių stiprinimo pratimus ant kilimėlio, nestabilių plokštumų ir kt. Taip pat su vaikais individualias konsultacijas vedė psichologė. Pravestų konsultacijų metu stengėsi kiekvieną užduotį parinkti pagal vaiko nuotaiką, jo susijaudinimo lygį bei gebėjimus. Psichologės tikslas buvo – paruošti vaiką taip, konsultacijos metu, kad jis nusiramintų, susikauptų ir bent kelias minutes susikaupęs padirbėtų.

Buvo pravesti grupiniai kineziterapijos ir psichologijos užsiėmimai. Dalį kineziterapeutės kasdien vykstančių pusvalandžio trukmės grupinių užsiėmimų atšilus orams perkėlėme į lauką. Kiekvieną užsiėmimą pradėdavo nuo „Ančiukų šokio“, vėliau vykdė įvairias užduotis (estafetes ir kt.), kelias dienas per savaitę būdavo vedamos jogos treniruotės. Vaikai buvo skirstomi į dvi grupes, kad darbas vyktų kokybiškiau. O psichologės pravestų bendrų užsiėmimų metu vaikai noriai žaidė, vaidino, įsitraukė į veiklas, klausė pasakų, žiūrėjo filmukus, relaksavosi. Kartais užsiėmimai buvo keičiami vietomis vien dėl to, kad stebint esamą situaciją, pvz.: vaikai susierzinę, sunerimę, supykę tad psichologė dažniau darė relaksacijas, šviesų ir kvapų terapiją, jiems leido išsitylinti ir nurimti.

Vyko individualios Soc.darbuotojos konsultacijos – tikslas ugdyti vaikų socialinius, higienos, savarankiškumo (pagal amžių) įgūdžius. Konsultacijų metu buvo naudojamos lavinamosios priemonės (vizualinės komunikacinės kortelės, lavinamieji žaidimai, plakatai). Vaikams buvo rodomi trumpi vaizdo įrašai, pateikiamos užduotėlės raštu ir vykdomi praktiniai užsiėmimai (rankų plovimas, dulkių valymas, maisto gaminimas, drabužių lankstymas it kt.)

                                                         Ataskaitą  parengė: Užimtumo spec. Kamilė Statkutė