VDC ,,ŠYPSENA“ VEIKLŲ 2023 M. GEGUŽĖS MĖNESIO ATASKAITA

Gegužės mėnesį centro darbuotojai ruošė užduotis, kurios supažindintų vaikus su saulės, Europos, kokteilių, šeimos, muziejų dienomis (veiklos buvo susijusios su diena, kurią minėjome). Šventėme centrą lankančio berniuko gimtadienį, vaikai gamino dekoracijas, gimtadienio atvirutes bei plakatą. Pagal numatytą mėnesio planą vyko ir kitos veiklos: Daugelis veiklų vyko lauke, centras įsigijo sodinimo lysvės, kuriose vaikai galėjo pasodinti įvairiu pačių užaugintų daržovių, taip pat vyko lobio paieškos, vaikai mokėsi augalų pavadinimus ir kaip juos atpažinti, vaikai dalyvavo fiziškai aktyviose veiklose. Kadangi nemažai laiko praleidome lauke,  vykdėme edukacines veiklas  ( pūtėme muilo burbulus, piešėme spalvotomis kreidelėmis ant grindinio, žaidėme lauko žaidimus: korį, kukurūzų futbolą, parašiutą).

 Centro darbuotojai su vaikais užsiėmė smulkiosios motorikos uždaviniais (vaikai lipdė iš plastilino įvairias figūras, žaidė su kinetiniu smėliu, vėrė į siūlą makaronus) ir stambiosios motorikos veiklomis (kopimas, lipimas, augalų laistymas). Kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikai: kirpo, klijavo, lipdė, piešė, spalvino, dažė guašu įvairius meninius darbelius, kuriais vėliau galėjo pasidžiaugti. Kaip ir visada skyrėme nemažai dėmesio raidžių bei skaičių rašymui. Kiekvienas vaikas turi sąsiuvinius, kuriuose centro darbuotojai parengė užduotis pagal vaiko galimybes (raidžių, skaičių, atimties, sudėties veiksmai). Pastebėjome, kad vaikai pradeda taisyklingai laikyti rašiklį, dailiau apvedžioja raides bei skaičius, vaikai ilgiau susikoncentruoja ties užduotimis, centro darbuotojai padėjo esant poreikiui vaikams atlikti namų darbus.

 Į svečius atvyko robotikos specialistai. Robotikos užsiėmimų metu vaikai konstravo įvairius objektus, mokėsi nuosekliai naudotis instrukcija, esančia plančetėje. Vaikai sukonstravo daug įvairių robotų su kuriais vėliau galėjo žaisti. Šį mėnesį specialistai pakeitė robotikos užsiėmimus į įvairius, įtraukiančius eksperimentus. Eksperimentų metu vaikai stebėjo kaip veikia fizikos dėsniai ir kaip reaguoja skirtingos medžiagos su kitomis.

Su vaikais individualiai, pagal sudarytą tvarkaraštį, dirbo kineziterapeutė. Individualių užsiėmimų metu atliko pratimus ant nestabilių plokštumų, tiltelio, jogos kilimėlio, stacionaraus dviračio. Gavome bėgimo takelį, tad nuo šiol vaikai apšilimą atlieka ir ant jo. Pagrindinę treniruotės dalį sudarė visų raumenų grupių stiprinimo bei mobilumo didinimo pratimai. Vaikams vis geriau sekėsi suvokti, ką reikia daryti, stebint kineziterapeutės pavyzdį. Taip pat su vaikais individualias konsultacijas vedė psichologė. Pravestų konsultacijų metu stengėsi lavinti vaikų turimus gebėjimus, pasiūlyti naujų užduočių, kad daugiau palavintų savo atmintį, sutelktų geriau dėmesį ir patobulintų smulkiosios motorikos įgūdžius. Taip pat, kalbėjo apie jausmus ir emocijas, vaikai dėliojo veidukus, juos įvardindavo arba imituodavo.

Buvo pravesti grupiniai kineziterapijos ir psichologijos užsiėmimai. Dalį kineziterapeutės kasdien vykstančių pusvalandžio trukmės grupinių užsiėmimų atšilus orams perkėlėme į lauką. Kiekvieną užsiėmimą pradėdavo nuo „Ančiukų šokio“. Kelis kartus per savaitę vykdavo joga – vaikai, pagal kineziterapeutės demonstruojamą pavyzdį, atliko įvairius jogos pratimus: medį, žemyn žiūrintį šunį, gerą/blogą katę, kario pozą ir kt. O psichologės pravestų bendrų užsiėmimų metu vaikai noriai žaidė, vaidino, įsitraukė į veiklas, klausė pasakų, žiūrėjo filmukus, relaksavosi. Kartais užsiėmimai buvo keičiami vietomis vien dėl to, kad stebint esamą situaciją, pvz.: vaikai susierzinę, sunerimę, supykę tad psichologė dažniau darė relaksacijas, šviesų ir kvapų terapiją, jiems leido išsitylinti ir nurimti.

Vyko individualios Soc.darbuotojos konsultacijos – tikslas ugdyti vaikų socialinius, higienos, savarankiškumo (pagal amžių) įgūdžius. Konsultacijų metu buvo naudojamos lavinamosios priemonės (vizualinės komunikacinės kortelės, lavinamieji žaidimai, plakatai). Vaikams buvo rodomi trumpi vaizdo įrašai, pateikiamos užduotėlės raštu ir vykdomi praktiniai užsiėmimai. Pastebėjome, kad pagerėjo vaikų higienos ir savarankiškumo įgūdžiai, nes dauguma patys supranta, kad prieš einant valgyti, išėjus iš tualeto ir parėjus iš lauko reikia nusiplauti rankas. Savo žaidimų vietą dauguma vaikų taip pat noriai susitvarko, kai kurie turi iniciatyvos padėti darbuotojams (pvz. serviruoti stalą, prižiūrėti augalus).

                                                         Ataskaitą  parengė: Užimtumo spec. Kamilė Statkutė