Kovo mėnesį ruošėme užduotis kurios supažindintų vaikus su lėlių, laukinės gamtos, moterų solidarumo, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, Dauno sindromo, Lietuvos vardo, knygnešio, miego, teatro dienomis. Dienos centrą lankantys vaikai pagamino įvairių dekoracijų, plakatų paminint šias šventines dienas. Vaikai atlikdami užduotis bei meninius darbelius sužinojo daugiau apie šių dienų svarbą ir jų reikšmę.
Organizavome išvykas (kartą į savaitę) į druskų namus. Tikslas – pakeisti vaikų aplinką, pagerinti vaikų miego kokybę, psichoemocinę būklę. Į svečius atvyko: robotikos specialistė. Robotikos užsiėmimų metu konstravome įvairius objektus, mokėmės nuosekliai naudotis instrukcija, esančia plančetėje. Vaikai sukonstravo daug įvairių objektų su kuriais vėliau galėjo žaisti. Taip pat atvyko kaniterapeutė, kartą į savaitę atvyksta į dienos centrą su savo keturkojais draugais. Kaniterapeutė parodė daug įvairių triukų, vaikai stebėjosi šuns komandų vykdymu. Vaikai buvo įtraukti į šuniuko vedžiojimą, maitinimą, galėjo skirti patys užduotis.
Kaip ir visada skyrėme nemažai dėmesio raidžių bei skaičių rašymui. Kiekvienas vaikas turi sąsiuvinius, kuriuose centro darbuotojai parengė užduotis pagal vaiko galimybes (raidžių, skaičių, atimties, sudėties veiksmai). Pastebėjome, kad vaikai pradeda taisyklingai laikyti rašiklį, dailiau rašo raides, geriau sekasi skaičiuoti nesudėtingus matematikos uždavinius. Beveik kiekvieną dieną vyko smulkiosios motorikos veiklos, vaikai lipdė iš plastilino įvairias figūras, žaidė su kinetiniu smėliu, modelinu, vėrė karoliukus. Kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikai kirpo, klijavo, lipdė, piešė, spalvino, dažė guašu įvairius meninius darbelius. Nemažai laiko praleidome atlikdami edukacines, lavinamąsias užduotis, pagalba vaikams ruošiant namų darbus.
Kiekviena dieną vyksta grupiniai ir individualūs muzikos užsiėmimai. Grupinių muzikos užsiėmimo metu vaikai visi kartu dainuoja jiems patinkančias dainas bei mokosi naujų dainelių. O individualių muzikos užsiėmimo metu vaikai eina su ind.pr.spec. į muzikos kambarį kuriame yra įvairių instrumentų. Ten vaikai dainuoja, groja su patinkančiais instrumentais.
Su vaikais individualiai, pagal sudarytą tvarkaraštį, dirbo kineziterapeutė. Individualių užsiėmimų metu buvo tęsiamas vaikų mokymas atlikti pratimus pagal kineziterapeutės pavyzdį, matomas progresas. Akcentuojami pratimai, stiprinantys liemens, kojų, rankų bei sėdmenų raumenis. Užsiėmimo pradžioje apšilimui buvo naudojamas dviratis-treniruoklis. Paskui vaikai šokinėja ant batuto, atlieka pratimus ant kilimėlio, pasitelkiant nestabilias plokštumas, gimnastikos kamuolį, pasipriešinimo gumas.
Taip pat su vaikais individualias konsultacijas vedė psichologė. Pravestų konsultacijų metu stengėsi parengti vaikams tokias užduotis, kad jie būtų susidomėję ir tai lavintų jų įgūdžius, padėtų mokytis reikalingų ateityje gebėjimų. Pvz.: mokosi vaikai suvokti, ką reiškia „už, prieš, ant, po“, nulaikyti taisyklingai flomasterį, pieštuką, atskirti panašius dalykus, suvokti, koks paveiksliukas kuriai daiktų grupei priklauso, suvokti, kuri tai ranka dešinė o kuri kairė. Taip pat vaikai lavino savo kūrybiškumą lipdydami iš modelino įvairius personažus suteikdami jiems įvairių galių, dėlioja LEGO kaladėles, stato iš medinių kaladėlių miestus, kuria istorijas apie juos.
Vyko individualios Soc.darbuotojos konsultacijos – tikslas ugdyti vaikų socialinius, higienos, savarankiškumo (pagal amžių) įgūdžius. Vaikai individualiai su socialine darbuotoja mokėsi kasdienai reikalingų įgūdžių: valytis dantis, pažinti valandas laikrodyje, lankstyti drabužius. Mokantis socialinių ir higienos įgūdžių vaikams buvo rodomi trumpi vaizdo įrašai, kuriuose rodoma kaip taisyklingai reikia atlikti tam tikrus veiksmus. Taip pat pateikiamos užduotėlės, atitinkančios konsultacijos temą. Vaikai noriai mokėsi socialinių įgūdžių, daugumai gerai sekėsi užsegti sagas, lankstyti drabužius, sudėtingiau sekėsi užsirišti batus, pažinti valandas laikrodyje.
Ataskaitą parengė: Užimtumo spec. Kamilė Statkutė