VDC ,,ŠYPSENA“ VEIKLŲ 2023 M. LIEPOS MĖNESIO ATASKAITA

Šį mėnesį organizavome įvairias, įtraukiančias edukacines veiklas vaikams kiekvieną dieną. Įsimintinos veiklos buvo: kvepiančio muilo gamyba, palapinės statymas, spalvotų mandalų gaminimas, ilgas pasivaikščiojimas po šilą ir judrūs žaidimai žaidimų aikštelėje bei kt. Šventėme centrą lankančio berniuko gimtadienį, vaikai gamino dekoracijas, gimtadienio atvirutes bei plakatą. Kadangi nemažai laiko praleidome lauke,  vykdėme edukacines veiklas ten, (pūtėme muilo burbulus, piešėme spalvotomis kreidelėmis ant grindinio, žaidėme lauko žaidimus: korį, kukurūzų futbolą, parašiutą). Vaikai buvo užimti smulkiosios motorikos uždaviniais (lipdė iš plastilino įvairias figūras, žaidė su kinetiniu smėliu). Kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikai: kirpo, klijavo, lipdė, piešė, spalvino, dažė guašu įvairius vasariškus meninius darbelius, kuriais vėliau galėjo pasidžiaugti ir papuošti dienos centrą.

Į svečius atvyko robotikos specialistai. Robotikos užsiėmimų metu vaikai konstravo įvairius objektus, mokėsi nuosekliai naudotis instrukcija, esančia plančetėje. Vaikai sukonstravo daug įvairių robotų su kuriais vėliau galėjo žaisti. Tai pat atvyko kaniterapeutė su savo keturkojais draugais. Kaniterapijos metu vaikai stebėjo šuns komandų supratimą. Specialistė vaikus įtraukė į šuns vedžiojimą, maitinimą, atliko įvairias užduotis.

Su vaikais individualiai, pagal sudarytą tvarkaraštį dirbo kineziterapeutė. Individualių užsiėmimų metu vaikai apšildavo mindami dviratį arba eidami/bėgdami ant bėgimo takelio ar elipsinio treniruoklio, vėliau atliko įvairius raumenų stiprinimo pratimus ant kamuolių, kilimėlių, nestabilių plokštumų. Taip pat su vaikais individualias konsultacijas vedė psichologė. Pravestų konsultacijų metu stengėsi ugdyti vaikų turimus kognityvinius gebėjimus: dėmesį (susikaupimo žaidimai, dėlionės, surasti tinkamas poras, netinkamus daiktus), atmintį (atminties kortelės, užduotys reikalaujančios prisiminti kas buvo paslėpta), loginį mąstymą, kur užduotys buvo skiriamos pagal vaikų gebėjimus. Taip pat vaikai lavino savo spalvų ir formų žinojimą arba mokėsi jų, taip pat kiti darė užduotis susijusias su savaitės dienomis, mėnesiais, raidėmis ir skaičiais.

Buvo pravesti grupiniai kineziterapijos ir psichologijos užsiėmimai. Kiekvieną užsiėmimą pradėdavo nuo „Ančiukų šokio“, tuomet kelis kartus per savaitę vykdavo jogos užsiėmimai (atlikdavome įvairias jogos pozas susėdę po du ant kilimėlio: žemyn žiūrintis šuo, kūdikis, medis, krabas, gera/bloga katė bei kt.). Vaikai taip pat dalyvavo vedant užsiėmimus: vieną pratimą rodydavo kineziterapeutė, kitą – vaikas. Kai nevykdavo joga, kurdavome įvairias trasas estafetėms, jas kartais kurdavo ir patys vaikai, mėgindavo modifikuoti pagal galimybes ir poreikius.Vaikai buvo skirstomi į dvi grupes, kad darbas vyktų kokybiškiau. O psichologės pravestų bendrų užsiėmimų metu vaikai noriai žaidė, vaidino, įsitraukė į veiklas, klausė pasakų, žiūrėjo filmukus, relaksavosi. Pastebėta jog vis daugiau vaikų įsitraukia į šaradų žaidimą, vaikai po mažu išmoksta pavaizduot emocijas, daiktus, augalus bei kt.

Vyko individualios soc. darbuotojos konsultacijos – tikslas ugdyti vaikų socialinius, higienos, savarankiškumo (pagal amžių) įgūdžius. Konsultacijų metu buvo naudojamos lavinamosios priemonės (vizualinės komunikacinės kortelės, lavinamieji žaidimai, plakatai). Daugiausiai dėmesio konsultacijų metu liepos mėnesį skyrėme temoms apie saugų elgesį vasaros metu (pvz. kaip saugiai elgtis vandenyje, kokia tinkama apranga vasaros metu ir kaip apsisaugoti nuo perkaitimo). Vaikams buvo rodomi trumpi vaizdo įrašai, pateikiamos užduotėlės raštu.

                                                         Ataskaitą  parengė: Užimtumo spec. Kamilė Statkutė