VDC ,,ŠYPSENA“ VEIKLŲ 2023 M. SPALIO MĖNESIO ATASKAITA

VDC VEIKLŲ APRAŠYMAS

Spalio mėnesį atnaujinome išvyką į druskų kambarį, tai padeda vaikams bei darbuotojams sustiprinti sveikatą, užtikrinti puikią savijautą ir smagiai praleisti laiką. Šį mėnesį atlikome daug smagių, aktyvių, įtraukiančių rudeniškų veiklų. Buvo paruošta nemažai naujų užduočių centro lankytojams, pvz: figūrų, spalvų, gyvūnų atpažinimo. Centre buvo minima: Policijos diena (vaikai gamino atšvaitus), gyvūnijos diena (buvo daromos gyvūnų kaukės), mokytojų diena (iš molio buvo lipdomos rožės), šypsenų diena (vyko fotosesija), pašto diena (vaikai mokėsi lankstyti vokus), regėjimo diena (iš kartono buvo gaminami įvairūs akiniai), miškininko diena (vaikai mokėsi atpažinti ir rūšiuoti medžių lapus). Per helovino šventę, visi vaikai persirengė įdomiais, skirtingais personažais, buvo surengti šokiai ir užkandžiavo prie šventinio helovino stalo. Kūrybinių dirbtuvėlių metu vaikai gamino: rudenišką paveikslą, grybus, helovino dekoracijas, skeletus iš ausų krapštukų, helovino saldainių krepšelius, žiūronus iš kartono, buvo skaptuojami moliūgai ir kt. Kitos veiklos buvo skirtos vaikų nusiraminimui (plastilino minkymas, darbas su kinetinių smėliu, šviesų relaksacija). Buvo rengiami filmo vakarai (vaikai žiūrėdavo norimą animacinį filmą per projektorių). Į svečius atvyko robotikos specialistai. Robotikos užsiėmimų metu vaikai konstravo įvairius objektus, mokėsi nuosekliai naudotis instrukcija, esančia plančetėje. Vaikai sukūrė daug įvairių robotų su kuriais vėliau galėjo žaisti. Tai pat atvyko kaniterapeutė su savo keturkojais draugais. Kaniterapijos metu vaikai stebėjo šuns komandų supratimą. Specialistė vaikus įtraukė į šuns vedžiojimą, maitinimą, atliko įvairias užduotis.

KINEZITERAPIJOS UŽSIĖMIMAI

Su vaikais individualiai, pagal sudarytą tvarkaraštį dirbo kineziterapeutė. Individualiuose užsiėmimuose lavino vaikų rankų raumenų jėgą (rankų treniruoklis), ištvermę (stacionarus dviratis, bėgimo takelis). Taip pat vaikai atliko daug įvairioms raumenų grupėms skirtų pratimų ant jogos kilimėlių. Ypatingai akcentavo liemens stiprinimą (pratimai „šoninė lenta“, „lipimas į kalną“, „lenta“, įsijungus laikmatį ir stebint progresą). Grupinių užsiėmimų pradžioje kasdien šoko pagal dainą „Aram sam sam“. Tuomet antroje dalyje vaikai vykdydavo įvairias užduotis: mesti kamuoliukus į lipnia juosta apklijuotą lanką, turėjo įveikti įvairias trasas (sudarytas iš nestabilių plokštumų, bokštelių, kamuoliuko nešimo rakete, važiavimo vežimėliu ir t.t.). Kelias dienas per savaitę vyko jogos užsiėmimai.

PSICHOLOGO UŽSIĖMIMAI

Pravestų konsultacijų metu psichologė siekė, kad vaikai, kurie yra sujaudinti, dirglūs, turėtų galimybę atsipalaiduoti, pailsėti arba išsipasakoti. Į kiekvieną vaiką atsižvelgė individualiai, stengėsi, kad vaikas galėtų žaidimo forma lavinti savo jau turimus įgūdžius. Pastebėjo, kad dauguma vaikų atėję į konsultaciją kuo puikiausiai išsėdi nustatytą laiką, dirba, nelaksto po kabinetą. Su aktyvesniais vaikais įvedė susitarimo sistemą: iš pat pradžių padaro tai, ko psichologė prašo, o likusį laiką gali jie pasirinkti patys užsiėmimą. Jų pačių veikla tai nėra tiesiog sėdėjimas, tačiau jie dažniausiai pasirinko modelino minkymą, kaladėlių dėliojimą, spalvinimą ar gumyčių vėrimą. Tai taip pat lavina jų susikaupimą, smulkiąją motoriką, kūrybiškumą ar loginį mąstymą. Pravestų bendrų užsiėmimų metu psichologė lavino vaikus iš įvairių pusių: emocinio intelekto (kalbėjimas, rodymas emocijų, vaidinimas jų), smulkiosios motorikos (kirpimas, lipdymas, šešėlių teatras, smulkių daiktų ėmimas), emocijų reguliavimo (relaksacija, šešėlių teatras, šokis), loginio mąstymo (užduotys, kur reikia sugalvoti, atsiminti, miesto statymas iš kaladėlių). Svarbu buvo, kad vaikai mokytųsi dirbti komandoje, būryje, kadangi jiems tai sudėtinga.

SOC. DARBUOTOJO UŽSIĖMIMAI

Dirbant individualiai su vaikais, buvo kartojamos šios pagrindinės temos: batų rišimas, valandų laikrodyje pažinimas, atliekų rūšiavimas, tema apie sveiką mitybą, mitybos piramidę, vaisių ir daržovių naudą, etiketą (pvz. valgant), kaip taisyklingai valytis dantis. Šį mėnesį soc. darbuotoja pradėjo vesti konsultacijas apie pinigus. Vaikai buvo supažindinti su eurų monetomis, banknotais (buvo naudojami popieriniai įlaminuoti “pinigai”). Su vaikais žaidė parduotuvę: vaikai turėjo po kortelę, kurioje yra pirkinių sąrašas. Produktai buvo pavaizduoti lapeliuose ir užrašytos jų kainos, reikėjo suskaičiuoti, kiek kainuos visas prekių krepšelis. Daugeliui vaikų tai sekėsi sudėtingai, todėl šią temą tęs ir toliau. Vykdant maisto gamybos užsiėmimus, vaikai patys rodo iniciatyvą, yra susidomėję. Dauguma vaikų savanoriškai padeda darbuotojams (pvz. serviruoti stalą, sudėti indus į indaplovę, šluoti grindis, nuvalyti stalą).

Ataskaitą parengė: Užimtumo spec. Kamilė Statkutė