Kiekvieną šventinę dieną centre buvo bandoma paminėti darant susijusį, tematinį užsiėmimą ar meninę veiklą. Kovo mėnesį centre minėjome: Tarpt. moterų solidarumo dieną (vyko popierinių gėlių gamyba), Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną (trispalvės gamyba), tarpt. miego dieną (palapinės statymas iš pledų ir kėdžių, pasakų klausymasis), miškų dieną (bendro paveikslo piešimas), pasaulinę Dauno sindromo dieną (vyko skirtingų kojinių gamyba, torto kepimas), vaflių dieną (vaflių gamyba su norimais ingredientais). Taip pat šventėme berniuko gimtadienį, vaikai gamino didelį plakatą, atvirutes, ruošė šventinį stalą kosmoso tematika. Atšilus orams dažnai vaikai buvo išvedami į centro kiemelį, užsiimdavo savo norima veikla (piešė kreidelėmis ant grindinio, važinėjosi dviračiais, laipiojo ant karstyklių, ramiai pasivaikščiodavo kiemo teritorijoje). Vyko velykinės dirbtuvėlės (kiaušinių dažymas įvairiomis technikomis, popierinių margučių gamyba, kiškių lipdymas iš molio). Centrą lankantys vaikai taip pat buvo įtraukiami į piešimą, spalvinimą, tapymą, kirpimą, trafaretų apvedžiojimą, klijavimą. Fiziškai aktyvių užduočių metu, vaikai noriai dalyvavo įvairiuose žaidimuose (pvz: „Parašiutas“, muzikinė karuselė, kamuoliuko pagavimas puodeliu), tačiau kartais reikdavo ir nusiraminimo laiko, tad vyko šviesų ir muzikos relaksacijos, filmų seansai. Kartą į savaitę vykome į druskų kambarį, kuriame vaikai žiūrėjo norimą animacinį filmą ir vyko druskos inhaliacijos. VDC lankytojai gamino daugybę patiekalų bei užkandžių (morkų pyragą, bulvių traškučius, bulvytes fri, mokėsi pjaustyti daržoves bei vaisius ir kt.). Į svečius atvyko robotikos specialistė, užsiėmimo metu vaikai konstravo įvairius objektus, mokėsi nuosekliai naudotis instrukcija, esančia planšetėje. Vaikai sukūrė daug įvairių robotų su kuriais vėliau galėjo žaisti. Robotikos specialistė šį mėnesį pravedė ir eksperimentinę veiklą (vaikai gamino lavos lempą). Tai pat atvyko kaniterapeutė su
savo keturkojais draugais. Kaniterapijos metu vaikai stebėjo šuns komandų supratimą.
Specialistė vaikus įtraukė į šuns vedžiojimą, maitinimą, atliko įvairias užduotis.
KINEZITERAPIJOS UŽSIĖMIMAI
Vyko individualūs ir grupiniai kineziterapijos užsiėmimai. Individualiuose kineziterapijos
užsiėmimuose vaikai apšildavo ant stacionaraus treniruoklio – dviračio, bėgimo takelio bei
elipsinio treniruoklio. Tuomet atlikdavo visų raumenų grupių stiprinimo pratimus ant kilimėlio,
nestabilių plokštumų ir kt. Taip pat vaikai mokėsi sukti lanką, šokinėjo per barjerus, mušė su
lazda kamuoliukus į taikinį bei suko lanką. Grupiniuose užsiėmimuose vaikai važinėjo vežimėliu ir turėjo sudėti mažesnius tam tikros spalvos apskritimus ant tos pačios spalvos didesnių apskritimų, mėtyti žiedus ant smaigų, dviese eiti nugaromis suspaudus balioną ir atlikti pritūpimus, išlaikant suspaustą balioną; dviejuose kilimėlio kraštuose padėjus indelius, viename padėti trys kamuoliukai, vaikas paima kamuoliuką ir ridenasi kilimėliu link kito ir padeda kamuoliuką (kai kurie vaikai nemoka ridentis, tad šio įgūdžio lavinimui bus skiriama daugiau dėmesio); stovint ant balansinės lentos ir atliekant pritūpimą iš trijų melsvų apskritimų perkelti tris geltonus kamuoliukus į kitame lentos gale išdėliotus geltonus apskritimus ir atvirkščiai. Taip pat kelis kartus per savaitę vyko joga.
PSICHOLOGO UŽSIĖMIMAI
Pravestų konsultacijų metu psichologė stengėsi, kad vaikai galėtų ir turėtų galimybę pailsėti nuo šurmulio, o taip pat tuo metu palavintų savo turimus gebėjimus. Šį mėnesį vis kėlė dalyvių gebėjimų kartelę aukščiau, pastebėjo, kad kai kurių vaikų loginis mąstymas yra tikrai aukšto lygio ir vaikiškos užduotys yra jiems per lengvos. Davusi suaugusių mąstymo lygio darbelius pamatė, kad vaikams tai iššūkis, labiau susikaupia, atsiranda noras atlikti ją iki galo, ypač jeigu žino, kad tai aukštesnio lygio užduotis. Iki šiol, jiems pavykdavo jas atlikti ir nesusidurdavo su nesėkme, tačiau svarbu kalbėti, kad nieko baisaus neatsitiks, jeigu jos neatliks. Su kai kuriais vaikais ypač svarbu apie tai kalbėti, kadangi jie nustatyti arba save nustatę tik ties sėkme, o į pralaimėjimą reaguoja stipriai negatyviomis emocijomis. Šio mėnesio tikslas buvo, kad pateikti užduotis taip, kad sumažėtų neigiamų emocijų pasireiškimas– vyksta sklandžiai. O Kito mėnesio tikslas – pateikti vaikams naujas, lavinančias užduotis, o su kalbančiais, kalbėtis daugiau apie jų tinkamą, netinkamą elgesį ir iš kur jis kyla. Pravestų bendrų užsiėmimų metu norėjo, kad vaikai pagal poreikį: išlietų savo turimas emocijas šokio, vaidinimo pagalba, arba nurimtų, atsipalaiduotų relaksuodami, manualines užduotis atlikinėdami. Ne visuomet visiems vaikams patinka bendros užduotys, kadangi vieniems patinka vienos veiklos, kitiems kitos, tačiau visuomet psichologė aiškino ir bandė jiems pasakyti, parodyti, kad visi esame skirtingi ir kiekvienas norime kažko kito, todėl svarbu kalbėtis, tartis, ieškoti kompromisų.
Ataskaitą parengė: užimtumo spec. Kamilė Statkutė