VDC ,,ŠYPSENA“ VEIKLŲ 2024 M. VASARIO MĖNESIO ATASKAITA

 Vasario mėnesį centre minėjome: „Lietuvos valstybės atkūrimo diena“ (vaikai gamino didelę Lietuvos vėliavą iš popierinių gėlių), „Odontologų dieną“ (centro lankytojai iš plastilino ir pupelių bandė atkurti žmogaus dantis, kalbėjome apie tai kaip svarbu prižiūrėti burnos higieną), „Picos dieną“ (buvo kepama pica), „Valentino dieną“ (Gaminome meilės medį), „Tarpt. gimtosios kalbos dieną“ (vaikai iš raidžių dėliojo jiems paskirtus žodžius ir mokėsi skaityti) ir užgavėnes (Vaikai gaminosi užgavėnių kaukes). Taip pat šventėme berniuko gimtadienį, vaikai gamino didelį plakatą, atvirutes, ruošė šventinį stalą. Kiekvieną šventinę dieną centre bandoma paminėti darant susisijųsį, tematinį užsiėmimą. Kaip įprastai centre vyko meninės veiklos: vaikai buvo įtraukiami į piešimą, spalvinimą, įvairų technikų tapymą, kirpimą, trafaretų apvedžiojimą, klijavimą. Vyko smulkiosios motorikos uždaviniai, kaip: spalvotų makaronų skirstymas pagal spalvas, smulkių daiktų paėmimas, formų piešimas ant smėlio ir kt. Fiziškai aktyvių užduočių metu, vaikai noriai dalyvavo įvairiuose žaidimuose (pvz: muzikinė karuselė, kamuoliuko pagavimas puodeliu, kamuolio perdavimas kojomis ar šaukštu), tačiau kartais reikdavo ir nusiraminimui laiko, tad vyko šviesų ir muzikos relaksacijos,  filmų seansai. Kartą į savaitę vykome į druskų kambarį ir atšilus orams išeidavome į centro kiemelį. VDC lankytojai gamino daugybę patiekalų bei užkandžių (žagarėlius, picą, bananų duoną, kokteilius, sumuštinius, pyragus, vaisių iešmelius ir t.t…). Vaikai motyvuotai ėjo į pagalbą darbuotojams ir pastebėjome, kad maisto gaminimo metu klientai tampa vis savarankiškesni. Į svečius atvyko robotikos specialistai. Robotikos užsiėmimų metu vaikai konstravo įvairius objektus, mokėsi nuosekliai naudotis instrukcija, esančia planšetėje. Vaikai sukūrė daug įvairių robotų su kuriais vėliau galėjo žaisti. Tai pat atvyko kaniterapeutė su savo keturkojais draugais. Kaniterapijos metu vaikai stebėjo šuns komandų supratimą. Specialistė vaikus įtraukė į šuns vedžiojimą, maitinimą, atliko įvairias užduotis.

KINEZITERAPIJOS UŽSIĖMIMAI

 Vyko individualūs ir grupiniai kineziterapijos užsiėmimai. Individualiuose kineziterapijos užsiėmimuose vaikai apšildavo (bėgimo takelis, elipsinis treniruoklis, dviratis) ir tuomet ant kilimėlio atliko visų raumenų grupių stiprinimo bei tempimo pratimus. Taip pat vėliau buvo lavinama vaikų pusiausvyra (stovint ant nestabilių plokštumų, tiltelio). Šį mėnesį vaikai mokėsi atlikti įvairius pilvo raumenis stiprinimo pratimus (pvz. kojos ant spalvotų apskritimų ir atliekamas „lipimas į kalną“, šoninė „lenta“ ir kt.). O grupinius užsiėmimus pradėdavome šokiais (ančiukų šokis, Flinto mankšta, aram sam sam). Tuomet atlikdavome jogos pratimus arba kurdavome trasas (kelis kartus buvo leidžiama vaikams patiems susikurti trasą). Vienoje iš trasų vaikai turėjo eiti spalvotais skrituliais sukiodamiesi į skirtingas puses ir tarp kelių gabenti balionus iš vieno indo į kitą.

PSICHOLOGO UŽSIĖMIMAI

 Pravestų  šį mėnesį konsultacijų metu psichologė norėjo atrasti kiekvienam vaikui jo tinkamą metodą. Skatinti, rodyti, kalbėti apie naujus, jiems sudėtingesnius dalykus, pakelti kartelę aukščiau. Pastebėjo, kad vieni vaikai noriai imasi šių užduočių, kad jos ir sudėtingesnės, kiti vaikai pabando ir numeta, o treti bando, tačiau komunikuoja, kad jie nesugebės ir jiems nepavyks. Užfiksavo informaciją, kurie vaikai sunkiai priima pasunkintas užduotis, būtina dirbti su jų saviverte, pasitikėjimu savimi, kad jie tikėtų, jog gali užduotis atlikti. Centro dalyviai įvairiai reaguoja į tokias situacijas: vieni pradeda pykti, erzintis, išreiškia tai žodžiu, kiti savidestrukcijos pagalba. Psichologės tikslas buvo, kad pateikti užduotis taip, kad sumažėtų neigiamų emocijų pasireiškimas, o kalbantiems vaikams aiškinti ir pasakoti apie jausmus, kas su jais vyksta tuo metu. Dalis vaikų su džiaugsmu priimdavo iššūkius, noriai, entuziastingai juose dalyvavo. Šį mėnesį vaikai atliko daug galvosūkių, kurie leido jiems lavinti savo loginį mąstymą: darė užduotis, kuriose reikėjo atrasti tinkamą, netinkamą dalyką (pagal jų galimybes), surasti tinkamą kelią, pritaikyti tinkamą daiktą ir manualinius darbelius (kirpo, piešė, lipdė). Grupinių užsiėmimų metu vaikai bendrai mokėsi apie emocijas, šokio pagalba išliedavo savo jausmus, relaksacijos metu mokėsi nusiraminti, išbūti tyliai.